Marti dupa amiaza la numarul unic de urgenta 112 s-a primit un apel in care se anunta ca un tanar de aproximativ 30 de ani ce locuia in zona Alecu Russo, tulbura linistea locatarilor, acesta inchizandu-se in apartament si amenintand ca se sinucide.
La fata locului au fost prezenti atat politisti, pompieri, cat si un echipaj Smurd. In cele din urma s-a reusit patrunderea in apartament si imobilizarea acestuia, dupa care a fost condus la ambulanta. S-a incercat contactarea de-a lungul timpului rudelor barbatului, insa din pacate acestea abia astazi au venit sa vada care este situatia.
Conform locatarilor, acesta era stiut cu probleme psihice si a creat mai multe probleme în decursul timpului.



