Incendiu la o casă din comuna Filipeni

UPDATE: Au fost găsite ambele persoane, carbonizate in interiorul casei.

Pompierii băcăuani au fost sesizaţi în această după amiază de producerea unui incendiu la o casă în comuna Filipeni sat Frunțești. În interiorul casei posibil să fie două persoane rămase. Una dintre victime a fost gasită carbonizată.

S-au deplasat două autospeciale de stingere, o ambulanţă SMURD, cât şi o autospecială de primă intervenţie şi comandă. A fost anunţat SVSU, dar şi Delgaz Grid.

Incendiul a fost localizat, se manifestă pe cca. 80 mp (interior şi acoperiş). Se lucrează la lichidare.

Cauză probabilă – jar cazut din sistemele de incalzit.

Redactia

Redactia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: