Spitalul „Prof. Dr. Eduard Apetrei” Buhuși invită pacienții și reprezentanții acestora să participe la cea de-a doua întâlnire de dialog deschis, care va avea loc marți 20 ianuarie 2026, ora 09:00, la sediul spitalului.

Întâlnirea își propune să faciliteze comunicarea directă dintre pacienți și conducerea unității, în vederea îmbunătățirii calității serviciilor medicale. Vor fi discutate aspecte legate de serviciile și specialitățile medicale disponibile, experiența pacienților, precum și propuneri și sugestii de îmbunătățire.
”Anul 2026 este dedicat consolidării comunicării și apropierii dintre pacienți și personalul medical, continuând demersul început în 2025 – Anul Empatiei. În acest context, spitalul își propune organizarea lunară a unor întâlniri de dialog, pentru o mai bună înțelegere a nevoilor pacienților și dezvoltarea serviciilor medicale”, au declarat reprezentanții spitalului buhușean.
