Moţiunea de cenzură pentru demiterea Guvernului Orban a fost deja semnată de toţi parlamentarii PSD, dar şi de cei de la UDMR, a anunţat, luni, deputatul PSD Olguţa Vasilescu.
Întrebată într-o conferinţă de presă, la sediul central al partidului, câte semnături a strâns PSD până în acest moment pentru moţiunea de cenzură, Vasilescu a spus: “Din câte ştiu eu, toţi colegii noştri au semnat. Şi cei de la UDMR, da. Vor susţine această moţiune de cenzură”.
Aceasta a mai specificat faptul că social-democraţii vor negocia “cu toată lumea” pentru a strânge numărul de voturi necesar pentru ca moţiunea de cenzură să fie adoptată în Parlament.
