A fost desemnat constructorul care va pune în siguranță podul de la Narcisa

A fost semnat contractul de proiectare, asistență și execuție a lucrărilor și constructorul a dat comanda parapeților care vor fi montați pe pasarelă.

Confecționarea și livrarea lor se va face în decursul câtorva săptămâni.

Valoarea contractului este de 2,6 milioane de lei fără TVA.

„Voi anunța din timp când vor începe lucrările efective de montare. În acest moment nu putem avansa un termen deoarece lucrarea depinde de viteza de producție a noilor parapeți, de avizul CFR pentru lucru și, evident, de vreme. Vă asigur că depunem toate eforturile pentru ca lucrarea să fie realizată rapid și în siguranță. Imediat ce aceste operațiuni se vor încheia, vom redeschide circulația și pe sub pod.”, a transmis primarul Lucian Viziteu.

IONESCU ANDREI

IONESCU ANDREI

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: