Direcția de Asistență Socială a Municipiului Bacău a organizat astazi la Teatrul Municipal ,,Bacovia” evenimentul de premiere a 71 de cupluri din municipiul Bacău care au împlinit 50 ani de căsătorie.Acestea au sarbatorit alaturi de Ansamblul Folcloric ,,Busuiocul”.
Primarul Municipiului Bacău, Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu a tinut neaprat sa fie alături de seniori și de a le înmâna cuplurilor ,, Diploma de onoare” .

Evenimentul a fost organizat în 2 serii: prima cu 35 cupluri de la ora 12, a doua cu 36 cupluri de la ora 15, cu respectarea măsurilor sanitare impuse de legislația în vigoare (măsurarea temperaturii, purtarea măștii de protecție, dezinfectarea mâinilor, păstrarea distanței).
