“AUR depune astazi motiune împotriva Ministrului Predoiu si Ministrului justiției. Să vedem daca USR-ul susține aceasta moțiune simplă și îi trimite acasă pe cei doi, dupa ce au organizat proteste împotriva acestora.
Altfel vor vedea și votanții USR ca aceștia nu folosesc parghiile pe care le au pentru a face o schimbare și doar se răfuiesc prin declarații și podcasturi pentru împărțirea posturilor cheie: șefia serviciilor, șefia parchetelor”
Luni pe 22 decembrie va fi votul acestei motiuni.
