Doi bărbați în vârstă de 48 de ani au fost reținuți de polițiștii de investigații criminale din orașul Buhuși pentru înșelăciune.
Aceștia au abordat un tânăr de 28 de ani, din comuna Racova, oferindu-se să-i schimbe valută în lei.
Profitând de neatenția tânărului, unul din bărbați a sustras din suma de bani oferită la schimbul valutei, nici mai mult, nici mai puțin de 1900 de lei.
Astfel, au fost reținuți 24 de ore, fiind cercetați pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune.
Pe această cale, vă transmitem să fiți atenți și să nu schimbați bani pe stradă, ci numai în locurile autorizate.
Sursa bacau.net
