Astăzi, în municipiul Bacău, s‑a desfășurat un protest neavizat, la care persoanele s‑au mobilizat în urma apelurilor de pe rețelele de socializare.
Jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean „Ștefan cel Mare” Bacău au fost prezenți pentru a asigura siguranța participanților și a trecătorilor, pentru a proteja dreptul constituțional la libera exprimare și pentru a preveni eventuale fapte antisociale. Intervențiile noastre au urmărit ca adunarea să se desfășoare în mod pașnic, în condiții de ordine publică. Mulțumim cetățenilor pentru colaborare!
Jandarmeria Bacău: protestul de azi nu a fost avizat
