In urma unei avarii apărute la reteaua de alimentare, Mai multe zone ale municipiului Bacău rămân fără apă potabilă.
Compania Regională de Apă Bacău anunță că, în vederea remedierii avariei, de joi 11 martie, ora 23:00, până vineri 12 martie, ora 04:00, se va întrerupe furnizarea apei potabile pentru consumatorii cu punctul de branșament situat în zonele delimitate de străzile Mioriței- Ștefan cel Mare- Digul Bârnat și Prelungirea Bradului din municipiul Bacău.
Consumatorii sunt sfătuiți să își facă stocuri suplimentare de apă întrucât la reluarea programului de furnizare, apa ar putea prezenta în anumite zone ale Bacăului, fenomenul de turbiditate.

Offf… Jos chiperul, jos psd-ul, jos toți incompetenții din instituțiile băcăuane ținuți de scaun de pile, cunoștințe, relații și obligații …
Dream on! Poate că boborului băcăuan așa îi place…