Șofer de 70 de ani, prins de poliție cu 191 km/h în Sascut.

Astăzi, 1 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier Bacău au depistat, pe DN2-E85, în afara localității Sascut, un bărbat de 70 de ani care conducea un autoturism cu viteza de 191 km/h, respectiv cu 91 km/h peste limita legală.

Cel în cauză a fost scos din trafic pentru 120 de zile, fiindu-i reținut permisul de conducere.
Totodată, polițiștii l-au sancționat contravențional cu amendă în valoare de 4.050 de lei.

Viteza excesivă este una dintre principalele cauze generatoare de accidente rutiere, conduceți responsabil pentru a ajunge în siguranță acasă.

IONESCU ANDREI

IONESCU ANDREI

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: