”Facem ordine pentru băcăuani!
A venit rândul să dispară improvizațiile de la Piața centrală, unde se vindeau flori, lângă Vivariu.
Anul trecut au circulat multe zvonuri cu privire la piețe și bazar.
Am explicat că facem curat.
Și așa facem!
Construcțiile au dispărut în această dimineață, cu toată opoziția celor care vindeau acolo.
O să amenajăm o parcare decentă, ca să vă lăsați mașinile când veniți la cumpărături.
În același mod am eliberat și strada pe care se vindeau odată răsaduri. Acum îi găsiți pe comercianți sus la terasă.”, a transmis primarul Viziteu.




