Un nou proiect depus la finanțare de către Spitalul „Prof. Dr. Eduard Apetrei” Buhuși, respectiv „Dotarea cu echipamente medicale performante a ambulatoriului unității sanitare Spitalul «Prof. Dr. Eduard Apetrei» Buhuși”.

Proiectul a fost inițiat de către Spitalul „Prof. Dr. Eduard Apetrei” Buhuși în acest an (2024) și depus la finanțare la sfârșitul lunii august. Are un termen de implementare relativ scurt și, dacă va fi acceptat la finanțare, va duce la o creștere semnificativă atât a adresabilității, cât și a calității serviciilor medicale.
