Miercuri 10 martie in jurul orei 06:00, pompierii bacauani au fost solicitati la stingerea unui incendiu la o locuinta din orasul Buhusi, focul manifestandu-se generalizat la o casa tip duplex.
La fata locului s-au deplasat doua autospeciale cu apa si spuma impreuna cu un echipaj Smurd. A fost anuntat atat Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Buhusi, cat si DelGaz Grid.
Incendiul a fost lichidat la ora 10:45, s-a manifestat la acoperisul unui un grup de locuinte pe cca. 500 mp. Au fost preluate de catre ambulante 5 persoane (3 adulti si 2 copii) cu atac de panica.
Se lucreaza la masuri complementare. Cauza este in curs de stabilire.




