Incendiu la o locuință din Buhuși

Miercuri 10 martie in jurul orei 06:00, pompierii bacauani au fost solicitati la stingerea unui incendiu la o locuinta din orasul Buhusi, focul manifestandu-se generalizat la o casa tip duplex.

La fata locului s-au deplasat doua autospeciale cu apa si spuma impreuna cu un echipaj Smurd. A fost anuntat atat Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Buhusi, cat si DelGaz Grid.

Incendiul a fost lichidat la ora 10:45, s-a manifestat la acoperisul unui un grup de locuinte pe cca. 500 mp. Au fost preluate de catre ambulante 5 persoane (3 adulti si 2 copii) cu atac de panica.

Se lucreaza la masuri complementare. Cauza este in curs de stabilire.

Redactia

Redactia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: