Incendiu miercuri seară pe strada 22 Decembrie din Bacău. O persoană a decedat, iar alte opt au fost evacuate

Pompierii băcăuani au fost sesizați miercuri seara de producerea unui incendiu la etajul patru al unui imobil de pe strada 22 Decembrie din municipiul Bacău. La fața locului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autoscară, o ambulanță SMURD si o autospecială pentru Primă Intervenție și Comandă. A fost anunțat și DELGAZ GRID.

În cele din urmă incendiul a fost lichidat. Au ars bunuri de mobilier dintr-o cameră de locuit. Pe timpul intervenţiei au fost evacuate 8 persoane. În urmă incendiului a rezultat o persoană decedată, adult de sex masculin, intoxicat cu monoxid de carbon.

Din primele cercetări cauza incendiului a fost focul deschis în spaţii închise.

Redactia

Redactia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: