Pompierii băcăuani au fost sesizați miercuri seara de producerea unui incendiu la etajul patru al unui imobil de pe strada 22 Decembrie din municipiul Bacău. La fața locului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autoscară, o ambulanță SMURD si o autospecială pentru Primă Intervenție și Comandă. A fost anunțat și DELGAZ GRID.
În cele din urmă incendiul a fost lichidat. Au ars bunuri de mobilier dintr-o cameră de locuit. Pe timpul intervenţiei au fost evacuate 8 persoane. În urmă incendiului a rezultat o persoană decedată, adult de sex masculin, intoxicat cu monoxid de carbon.
Din primele cercetări cauza incendiului a fost focul deschis în spaţii închise.
