Primarul Municipiului Botoșani, Cosmin Andrei, a premiat ieri, 7 septembrie a.c. 40 de cupluri care au aniversat 50 de ani, respectiv 60 de ani de căsnicie.
Toate aceste cupluri au povești impreionante de viață, fiind adevărate modele de înțelegere, susținere și iubire reciprocă.
O inițiativă frumoasă, având în vedere că în ultima vreme sunt din ce în ce mai multe divorțuri și se găsește tot mai greu o dragoste adevărată.
Sursa gazetabt.ro
