Astăzi a avut loc un accident cumplit în județul Vaslui.
Șoferul, în vârstă de 39 de ani, era beat și fără permis.
Acesta s-a răsturnat cu mașina, fiind internat în stare de inconștiență la spital, iar cei 2 copii de 3 ani și mama acestora de 24 de ani au ajuns în stare gravă la Spitalul de Urgență Bârlad.
Martorii de la fața locului spun că șoferul a lovit puternic un copac de pe marginea drumului, din comuna Bogdănești.
Astfel, șoferul nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, dar i s-au recoltat probe biologice la spital.
Sperăm că soția și copiii acestuia își vor reveni cât mai repede și că nu sunt repercursiuni grave!
Sursa realitatea.net
