Ca urmare a informării de către Direcţia de Sănătate Publică Judeţeană cu privire la creşterea ratei incidenţei cumulate la nivelul municipiului Bacău, de luni, 12 octombrie 2020, toate unităţile de învăţământ din municipiu vor intra în scenariul 3 (roşu).
Directorii vor pune în aplicare planul pentru scenariul 3, vor pregăti orarul pentru acest scenariu şi vor informa profesorii şi elevii cu privire la noul program.
Elevii din internate care nu au posibilitatea de a pleca acasă vor rămâne cazaţi în continuare, iar cantinele şcolare vor funcţiona numai pentru aceştia.


