La începutul acestei săptămâni, trupa Daft Punk a anunțat că își încetează activitatea. Anunțul a fost făcut printr-un clip intitulat Epilogue și postat pe contul de YouTube al trupei. Videoclipul a fost deja urmărit de peste 10 milioane de oameni. Unul din reprezentanții trupei a confirmat pentru Variety că grupul s-a destrămat, fără a oferi mai multe detalii.
Celebrul duo de muzică electronică era format din doi artiști francezi: Guy-Manuel de Homem-Christo și Thomas Bangalter. Trupa și-a câștigat notorietatea în perioada anilor 90, odată cu mișcarea muzicii house din Franța, reușind să își mențină acest succes de-a lungul anilor.
