Luni 02 mai, poliţiştii băcăuani au fost sesizaţi prin numărul unic 112, cu privire la producerea unui accident rutier între 2 autoturisme, pe DN 12A, între localităţile Bogata şi Dofteana.
La faţa locului s-au deplasat o autospecială de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de descarcerare şi două ambulanţe SMURD de la Oneşti şi Comăneşti.
În urma accidentului, au rezultat 6 victime conştiente, dintre care una din ele a fost scoasă din autoturism cu ajutorul echipei de descarcerare.
Au fost transportate toate cele 6 victime la spital (3 adulţi şi 3 minori).
